EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-07-2020 09:55   Güncelleme : 27-07-2020 09:57

YKS 2020 sonuçları açıklandı (YKS sonuç öğren)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) milyonlarca üniversite hayali kuran lise mezunu öğrencinin merakla beklediği 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)'nın sonuçlarını açıkladı. YKS 2020 sonuçlarını aşağıda bulunan linkten tıklayıp öğrenebilirsiniz...

YKS 2020 sonuçları açıklandı (YKS sonuç öğren)

YKS 2020 sonuçları açıklandı... 2 milyonu aşkın adayın 27-28 Haziran 2020'de üst üste 2 gün boyunca girdiği ve üniversite hayalini kovaladığı YKS sınavının sonuçları açıklandı. Aday öğrenciler açıklanan sınav sonuçlarını aşağıda verdiğimiz linki tıklayarak TC kimlik numaraları ve ÖSYM sistemine giriş şifreleriyle öğrenebilecekler.

2020 ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN, TARİHİ VE SON GÜNÜ NE ZAMAN?

Açıklanan bu sonuçların ardından tercih sürecinin de 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacağı resmi kurum olan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ilan edildi. Öğrenciler bu tarihler arasında tercihte bulunarak hayallerindeki üniversiteyi tutturmaya çalışacaklar. Kayıt tarihleri ise henüz açıklanmadı.

SONDAKİKA  - 2020 YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI... TIKLA ÖĞREN...

ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?

Şimdi açıklanan sınav sonuçları sonrası süreç şöyle işleyecek; İlk önce öğrenciler güzelce kılavuzlar ve tercih rehberleri aracılığıyla istedikleri bölümler ve üniversiteleri güzelce belirleyip bir liste haline getirecek. Bu liste bittikten sonra da en çok istenen bölüm ve üniversite başta yazılmak suretiyle tercihler yapılacak. Yapılan bu tercihlerin sonrasında da ÖSYM ilerleyen bir zaman diliminde kimin hangi üniversiteye yerleştiğini açıklayacak. Yerleşen adaylar artık üniversiteli olup kayıt gününü (KAYIT ZAMANI HENÜZ AÇIKLANMADI) beklerken yerleşemeyen öğrenciler de bir sonraki ek yerleştirmeleri bekleyecek veya bir yıl daha hazırlanıp istediği bölümleri kovalayacak.

YKS 2020 TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ...