SİYASET
Giriş Tarihi : 10-05-2019 15:05   Güncelleme : 10-05-2019 15:05

Karamollaoğlu: “Bu durum apaçık bir hak gaspıdır!”

“Tam manasıyla bir hukuk cinayetidir, faciadır, hukukun katledilmesidir”

Karamollaoğlu: “Bu durum apaçık bir hak gaspıdır!”


İstanbul seçimlerinin iptali için görüşünü belirten karamollaoğlu “Tam manasıyla bir hukuk cinayetidir, faciadır, hukukun katledilmesidir” diye ifade etti.

"YSK’nın alnına vurulmuş bir leke olarak tarihe geçecektir. Kamu vicdanında bu durum apaçık bir hak gaspıdır" dedi, 23 Haziran'daki İstanbul seçimi için aday çıkarıp çıkarmayacaklarına ilişkin de erken bir açıklamaya gerek görmediğini belirtti,

 

SK’nin, 4’e karşı 7 oyla AKP’nin kaybettiği İstanbul seçimlerini iptal kararına bir tepki de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Karamollaoğlu, seçimin iptal edilmemesi yönünde oy kullanan 4 YSK üyesini işaret ederek, “Yüksek Seçim Kurulu’ndaki Rabia(4)’ya selam olsun” ifadelerini kullandı.

 

https://twitter.com/T_Karamollaoglu/status/1125857926818803714

 

Ardından partisinin haftalık olağan gündem toplantısında konuşan Karamollaoğlu, aday çıkarıp çıkarmayacaklarına ilişkin ise “Yüksek İstişare Kurulunu da toplayıp onların da kararını alacağız. Kesin kararımızı bu toplantıların ardından açıklayacağız” ifadelerini kullandı.