KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 15-12-2019 08:37   Güncelleme : 15-12-2019 08:37

Tamer Karadağlı: Filmde, dizide oynayanlar kendilerini oyuncu olarak görüyor

Hülya Koçyiğit'in programına katılan oyuncu, "Bu rol bana yapıştı" demek şımarıklıktır açıklamasında bulundu

Tamer Karadağlı: Filmde, dizide oynayanlar kendilerini oyuncu olarak görüyor

Hülya Koçyiğit'in sunduğu "Film Gibi Hayatlar" programına katılan oyuncu Tamer Karadağlı, oyunculuk sektörüyle ilgili olarak "Yakışıklısın, güzelsin diye oyuncu olunmamalı, baktığımızda bir filmde, bir dizide oynayanlar kendini oyuncu olarak görüyor" dedi. 

Hürriyet'in haberine göre, Katıldığı programda hakkındaki bilinmeyenleri anlatan oyuncu, meslektaşlarına "Önemli olan hayal kurmak ve gerçekleştirmek. Yakışıklısın, güzelsin diye oyuncu olunmamalı, baktığımızda bir filmde, bir dizide oynayan kendini oyuncu, bir filmde seslendirme yapan kendini seslendirme sanatçısı olarak görüyor. Bu da beyin ameliyatı izleyip 'Ben yaparım' demeye benziyor" tavsiyesinde bulundu. 

"Bu rol bana yapıştı" demek şımarıklıktır

Uzun yıllar 'Çocuklar Duymasın'daki Haluk karakteriyle izleyici karşısına çıkan Karadağlı, “Karakter inandırıcı gelmezse diziyi sevdiremezsin, sinemada farklıdır, televizyonda süreklilik önemlidir. ‘Bu rol bana yapıştı’ demeyi şımarıklık olarak görüyorum” dedi ve ekledi: “Diziler tamamen reytinge bağlı, sanatsal hiçbir şey beklememeliyiz ama sinema başkadır, dizide sürekli sıradaki gelsin der.”