MAGAZİN
Giriş Tarihi : 05-07-2020 17:30   Güncelleme : 05-07-2020 17:51

Sıla'nın Karanfil şarkısına şok yasak!

Sıla'nın Karanfil şarkısının klibi, 'sigarayı özendirici nitelikte' olduğu gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

Sıla'nın Karanfil şarkısına şok yasak!

Sigaraya karşı açtığı davalar ile tanınan Sarıay Derneği Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, geçtiğimiz ekim ayında ünlü şarkıcı Sıla'nın Karanfil şarkısının klibi için de 'sigarayı özendirici nitelikte' olduğunu gerekçe göstererek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı'na gönderilen yazıda, "Sıla Gençoğlu isimli sanatçının 'Karanfil' isimli klibinin yayından kaldırılması hususunda yapılan görüşmeler sonucunda, söz konusu video yayından kaldırılmıştır" ifadesi paylaşıldı


"TÜRKİYE'DE BİR İLK OLDU"
Prof. Dr. Kural, karardan fazlasıyla mutlu olduğunu belirterek  "Çok mutluyum, bu Türkiye'de bir ilk oldu! Bana, 'Yasaklardan yana mısınız?' diye kötü yorumlarda bulunanlar oluyor ama ben demokratik ve Atatürkçü bir insanım. Amacım bunların devamının gelmemesi. Bunun savunulacak bir  yanı yok, gençlerimize içinde onlarca defa sigara kelimesinin kullanıldığı bu tarz şarkılarla kötü alışkanlıklara sürüklüyorlar.Davalarımın devamı ise gelecek" dedi.
Sıla Gençoğlu ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini belirtti. 


Sıla Gençoğlu Kimdir? 
17 Haziran 1980 yılında dünyaya gelen Sıla İkizler burcudur. Babası Şükrü Gençoğlu, annesi ise Ömür Gençoğlu’dur. Babası Denizli’li, annesi ise İzmir’lidir. Kendisi’de Denizli Acıpayam’da doğmuş bir röportaj’da aslen İzmir’li olduğunu belirtmiştir. İki dedesininde politika ile ilgilendiğini birisinin Adalet, diğerinin ise Demokrat Partisi’nden milletvekili olduklarını açıklamıştır. Hatta birisinin Yassıada mahkumlarından Muzaffer Balaban olduğunu dile getirmiştir. Babası da uzun süre politika ile ilgilenmiş ancak milletvekili olmamıştır. Kendisini ise biraz daha sosyal demokrat olarak tanımlamaktadır.

Ana adminAna admin