GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2020 12:43   Güncelleme : 13-12-2020 12:50

Birevim Mamak videosu gerçek mi? Şirketten açıklama geldi

Sosyal mecralarda paylaşılan ve kişilik haklarını ihlal edildiği görüntülerin yayılmasının ardından Birevim şirketinden açıklama geldi. Şirket, söz konusu olayı tasvip etmediğini belirtirken, yapılanın kişilik haklarını ihlal olduğu anımsatıldı.

Birevim Mamak videosu gerçek mi? Şirketten açıklama geldi

Çağrı merkezi çalışanı bir kadının hukuka ayrıkı yöntemlerle elde edilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşmasının ardından Birevim şirketinin yaptığı açıklamasında; bu tür içeriklerin paylaşımının suç teşkil ettiği hatırlatılırken, kişinin siber zorbalığa uğramasına neden olduğu belirtildi.

BİREVİM MAMAK VİDEOSU GERÇEK Mİ?

WhatsApp ve sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından Birevim şirketi resmî hesapları üzerinden açıklama yaptı. Şirket, söz konusu kişinin kendi bünyelerinde çalışmadığını, ancak hizmet aldıkları bir firmada çalıştığını kaydederek, mağdur edilen ilgili kişinin kişisel haklarının ihlal edilmesini engellemek istedikleri yönünde açıklama yaptı.

Birevim’den yapılan açıklama şöyle;

‘’Şirketimiz ile hiçbir iş ilişkisi bulunmayan ancak tarafımıza hizmet sağlayan farklı bir şirketin çağrı merkezinde çalışmakta olan kişiye ait görüntülerin, sosyal medya ve WhatsApp grupları üzerinden yayıldığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Söz konusu görüntüler, hukuka aykırı yöntemlerle elde edilmiş ve şantaj amaçlı olarak sosyal medyada paylaşıma sokulmuştur. Bu görüntülerin paylaşılmasının ilgili kişinin kişilik haklarını ihlal ettiğini, mağduriyetini daha da derinleştirdiğini ve bu tür içeriklerin paylaşımının suç teşkil ettiğini önemle hatırlatırız. 

Yine önemle belirtmek isteriz ki sosyal medyadaki bu tür paylaşımlar söz konusu kişinin siber zorbalığa uğramasına sebep olmaktadır. 

Birevim olarak önceliğimiz, her ne kadar şirketimiz çalışanı olmasa da mağdur edilen ilgili kişinin kişisel haklarının ihlal edilmesini engellemektir. Ayrıca, markamızın yıpratılmasına dair tüm tutum ve davranışları da titizlikle takip ederek, yasal yollara başvurduğumuzu ve sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildiririz. 

İlgili kişinin yaşamış olduğu mağduriyetin önüne geçmek amacıyla herkesi toplumsal duyarlılığa sağduyuya davet ediyoruz. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.’’

Ana adminAna admin