YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-11-2021 18:20   Güncelleme : 25-11-2021 22:27

25 Kasım nedeniyle Taksim'de toplanan kadınlara polis müdahalesi

5 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde, kadınlar şiddeti protesto etmek için toplandı. Kadınlar, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganları attı.

25 Kasım nedeniyle Taksim'de toplanan kadınlara polis müdahalesi

Kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde, şiddeti protesto etmek için İstanbul Taksim'de bir araya geldi. Yürüyüş için toplanan kadınlara polis müdahale etti. Atılan gazlardan bir polis de etkilendi. Nefes almakta zorlanan polise, arkadaşları müdahalede bulundu

Eylem öncesi, İstanbul Taksim’de bir araya gelen kadınlar, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganları atmaya başladı.
 
Kaftancıoğlu da kadınlarla yürüyor

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kadınlarla birlikte Taksim Tünel Meydanı'nda yürüyüşte. Polis, kadınların yürüyeceği İstiklal Caddesi'ni kapattı. Kadınlar, İstiklal Caddesi'ndeki polis barikatının önünde "Yüklen yüklen barikata yüklen" "Aç aç barikatı aç" sloganları attı. 

Polisten biber gazlı müdahale

İstiklal caddesinde polis, kadın göstericilere gaz ile müdahale etti. Atılan gazlardan bir polis de etkilendi: Nefes almakta zorlanan polise, arkadaşları müdahalede bulundu.

"İzmir'de 25 Kasım'a katılım çok yüksek; kortej 2 dakika 20 saniyeye sığmadı"

Kadınlar İzmir'de de 25 Kasım için toplandı. O anları görüntüleyen belgeselci Kazım Kızıl "İzmir'de 25 Kasım'a katılım çok yüksek; kortej 2 dakika 20 saniyeye sığmadı" dedi. 

25 Kasım'da Mersin'de bir araya gelen kadınlara da polis müdahalesi yaşandı. 
 

Ana adminAna admin