KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 06-01-2022 18:08   Güncelleme : 06-01-2022 18:08

ATV Haber Muhabiri Altay Altuğ Kimdir? Kaç yaşında nereli?

Altay Altuğ ATV Haber Muhabiri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

ATV Haber Muhabiri Altay Altuğ Kimdir? Kaç yaşında nereli?

ATV Haber Muhabiri olarak çalışmalarını sürdüren Altay Altuğ 13 Ekim 1994 tarihinde İstanbul Bakırköy’de doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul Çatalca’da tamamladı. 2016’da Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında muhabirlik ve program sunuculuğu yaptı. Antalya ART FM, Antalya Olay Radyo, Ber Tv, Spor Meydanı Gazetesi, Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi, Haberhattim. com, televole. com gibi televizyon, radyo, internet sitesi ve gazetelerde çalıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi basın biriminde de spor muhabirliği yapan Altay Altuğ, Star Tv Ana Haber bülteninde stajını tamamladı. 2019’dan beri ATV Haber muhabiri olarak görev yapıyor. 
“Sokakta Yaşayanlar” adlı dosya haberiyle ön plana çıkan ATV Haber muhabiri Altay Altuğ, değnekçilerin illegal tezgahını gizli kamerayla görüntüleyerek dikkat çekti. 2021 Temmuz ayında artış gösteren taksi sorununu ise ilk gündeme getirerek yine gizli kamera ile bazı taksicilerin oyununu ekrana taşımıştı. Bunun üzerine Altay Altuğ 2021 Yılının En İyi Çıkış Yapan Muhabiri ödülünü almaya hak kazandı. Sabah Gazetesi köşe yazarı Yüksel Aytuğ’un Altay Altuğ’un haberleri ile ilgili birçok köşe yazısı bulunmaktadır. 

ATV Haber muhabiri Altay Altuğ insan hikayeleri (yaşam haberleri), gizli kamera haberleri, işçilerle ilgili özel dosya haberleri ve ekstrem spor haberleri ile yaptığı haberlerle dikkat çekiyor. İleri düzeyde İngilizce ve Osmanlıca, temel seviyede Rusça biliyor.

İnstagram ve Twitter Hesabı:

İnstagram Hesabı: @altayyaltugg
Twitter Hesabı: @altayyaltugg

Murat HocaMurat Hoca