GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-03-2022 16:28   Güncelleme : 21-03-2022 16:31

14 yaşındaki kıza istismar olayında avukata şok dava! 'Babam artık yatağıma girmeyecek, söz verdi'

14 yaşında öz kızına cinsel istismar suçlamasıyla yargılandığı davada beraat eden erkek, davanın avukatlığını yapan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey Erden’e ‘’İftira ve hakaret’’ davası açtı.

14 yaşındaki kıza istismar olayında avukata şok dava! 'Babam artık yatağıma girmeyecek, söz verdi'

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey Erden, çocuk istismarı davasında mağdur edilen çocuğun vekilliğini üstlendiği için "iftira ve hakaret" ile suçlanıyor.

Erden'in davası Çarşamba gün Konya'da görülecek. 

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği sosyal medya hesabından "Dernek başkanımız Av. Müjde Tozbey Erden, bir çocuk istismarı dosyasında mağdur edilen çocuğun vekilliğini üstlendiği için "iftira ve hakaret” ile suçlanıyor. Çarşamba günü Konya'dayız" notu ile bir açıklama paylaşıldı.

"BABAM ARTIK YATAĞIMA GİRMEYECEK, SÖZ VERDİ"

Dernekten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Derneğimizin Konya'dan üstlendiği, bir babanın 14 yaşındaki kızına cinsel istismar suçuyla yargılandığı davada, mağdur çocuğumuza dernek adına gönüllü iki avukat atanmıştır. Yargılama sürecinde baba yaklaşık 6 ay tutuklu kalmış, heyet raporu ile çocuğumuzun ruhsal durumunun bozulduğu kanıtlanmıştır. Buna rağmen mahkemei cinsel istismar sanığı babayı tahliye etmiş, ardından suçu işlemediği kanaatiyle beraat ettirmiştir.

Mağdur çocuğumuz dosyayı yürüten dernek başkanımız Av. Müjde Tozbey Erden'i, babasının telefonundan arayarak "babam artık yatağıma girmeyecek, söz verdi" diyerek davadan çekilmemizi istemiştir. Baba beraat eder etmez, avukatımız hakkında "iftira ve hakaretten" şikayetçi olmuştur. 

Bu Çarşamba saat 11.00'de Konya Adliyesinde olacağız. 

Dernek başkanımız Av. Müjde Tozbey Erden, hakkında yürütülen kovuşturmada ifade verecek.

İstismar sanığını serbest bırakan adalet sistemi, kız çocuklarının hakları için mücadele edenleri hedefe koyuyor. Korkacak değiliz!

Boyun eğmeyeceğiz. Elbet bu günler geçecek."

Ana adminAna admin