SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-04-2022 12:49

Koca: Birkaç ay daha kapalı alanlarda maskesiz dolaşmamalıyız

Salgına ilişkin konuşan Sağlık Bakanı Koca, "Dişimizi sıkıp birkaç ay daha kapalı alanlarda maskesiz dolaşmamalıyız" uyarısında bulundu.

Koca: Birkaç ay daha kapalı alanlarda maskesiz dolaşmamalıyız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınına ilişkin Hürriyet'ten Osman Müftüoğlu'na açıklamalarda bulundu. Maske uyarısında bulunan Koca, "Dişimizi sıkıp birkaç ay daha kapalı alanlarda maskesiz dolaşmamalı, kapalı ve riskli alanlarda maske takmaya devam etmeliyiz" dedi.

Ak parti tarafından hazırlanan sağlıkta şiddete yasasına ilişkin de açıklamada bulunan Koca, "Kasten yaralamada tutuklu yargılanma sonucunu doğuracak. Yine bu kanun teklifi sağlık hizmetini engelleme suçunu şiddet olayında cezayı arttırıcı bir suç haline getirecek. Diğer taraftan malpraktis kaynaklı -hekimlik uygulamalarındaki hatalar nedeniyle açılan davalar- dava açılabilmesi, kurulacak Mesleki Sorumluluk Kurulu’nun onayı şartına bağlanacak" ifadelerini kullandı.

"Teklifin temelini oluşturan bu hükümler tarihi bir sonuç doğuruyor" diyen Koca, "Kasıt olmadığı sürece hekimden tazminat yükü kalkacak. Vatandaşın mağduriyeti varsa bunu devlet karşılayacak" şeklinde konuştu.

Ana adminAna admin