MAGAZİN
Giriş Tarihi : 04-04-2022 12:03

Selin Ciğerci: ‘Yemin konvoyu’na tepkinin nedeni lüks araçlar

Selin Ciğerci'nin eski eşi ve halihazırdaki sevgilisi Gökhan Çıra'yı yemin töreni sonrasında askerlik yaptığı birlikten konvoyla kışlanın içinden almasına gelen tepkiler için, “ Burada problem otomobillerin markaları, ne yapabiliriz arabalarımız lüks” açıklamasında bulundu.

Selin Ciğerci: ‘Yemin konvoyu’na tepkinin nedeni lüks araçlar

Sosyal medyada çektiği videolarla tanınan konuyla ilgili TV100 televizyonuna bir mülakat verdi. Ciğerci tartışma konusu olan terhisle ilgili olarak, “İçeride arabası olan aileler de vardı dışarı da arabası olmayan aileler de vardı. Gökhan'ın abisi de astsubay olduğu için o kadar üzgünler ki annesi de babası da çok üzgünler” dedi. Selin Ciğerci açıklamasının devamında sosyal medyada yapılan  yorumlara da değindi: 'Vatan haini' yazanlar bile vardı yorumlarda. Çok ayıp şeyler bunlar. Birçok insan askeriyeye çocuklarını almaya arabayla geliyor, arabayla da çıkıyor. Burada problem sadece arabaların markası. Ne yapabiliriz, arabalarımız lüks, buydu yani.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bahsi geçen konvoyla ilgili olarak ‘tezkeresini alan bir askerin Mamak’taki kışladan araç konvoyuyla çıktığına’ ilişkin sosyal medyada yer alan görüntülere inceleme başlattı. Güvenlik kaynakları konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Her vatan evladının çok değerli ve eşit olduğu Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bu tür bir davranışın kabul edilmesi asla mümkün değildir. Kuralların ve disiplinin bozulmasına asla müsaade edilmeyen TSK da buna aykırı davranışta bulunanlarla ilgili derhal gereği yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Eski futbolcu Gökhan Çıra da kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. İddiaları yalanlayan Çıra, "Yemin töreni çok doğaldır ki herkes gibi benim de ailem geldi. Bazı özel statüdeki devrelerim gibi özel araçlarla değil benimle aynı durumdaki vatan evladı kardeşlerimle birlikte, elimde bavulumla yürüyerek geldiğim tören alanına ailem de sivil araç giriş kapısından 2 araçla giriş yapmışlardı" diye belirtti.

Ana adminAna admin