GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2022 23:20

Selahattin Demirtaş'a Mansur Yavaş sorusu

Gazeteci Candaş Tolga Işık, HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a avukatları aracılığı ile 'Mansur Yavaş'a oy verir misiniz?' sorusunu yöneltti.

Selahattin Demirtaş'a Mansur Yavaş sorusu

Demirtaş, Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı soruna yanıt verdi: Samimiyeti olan ve kazanabilecek bir adayı destekleyebiliriz

tv100'ün ünlü programcısı Candaş Tolga Işık'tan, Selahattin Demirtaş'ta bomba Mansur Yavaş sorusu... Demirtaş, Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı soruna yanıt verdi: Samimiyeti olan ve kazanabilecek bir adayı destekleyebiliriz

 Gazeteci Candaş Tolga Işık sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu.

Avukatları aracılığıyla tutuklu HDP eski Eş Genel Başkan'ı Selahattin Demirtaş'a 'Kürtler Mansur Yavaş'a oy verir mi?' sorusunu yönelten Işık'ın paylaşımlarına göre aldığı cevap şöyle:

"Biz cumhurbaşkanı adaylığında isimden çok ilkelere bağlı olup olmayacağına bakarız."
"HDP'nin Eylül 2021’de açıkladığı tutum belgesini kabul eden o ilkeleri uygulama kapasitesi, niyeti, samimiyeti olan ve kazanabilecek bir adayı destekleyebiliriz. Biz cumhurbaşkanı adaylığında isimden çok ilkelere bağlı olup olmayacağına bakarız. Ayrıca gelişmelere göre partimiz karar alırsa beni de aday gösterebilir ancak ben o tarihe kadar hala siyasi yasaklı ve hapisteysem bir aday lehine çekilme de gündeme gelebilir. Bunların hepsi ihtimaldir, günü geldiğinde değerlendirilir, tartışılır. Elbetteki Millet İttifakı kendi adayini kendi belirleyecektir, isim noktasında bizim kendilerine bir dayatmada bulunmamız söz konusu olamaz. Ancak eğer ki aday geniş kesimlerin de ortak adayına dönüşecekse bu durumda adayı belirlerken bu kriterleri göz önüne alacaklardır diye düşünüyorum, isim noktasında bugün herhangi bir fikir beyan etmem doğru olmaz. Ancak ben şahsen Ekrem beyi de takip etmeye çalışıyorum, tüm baskılara rağmen elinden geldiğince hizmet etmeye, başarılı olmaya gayret ediyor. Olabildiğince kucaklı olmaya gayret ediyor, Anadolu’da toplumsal karşılığı da olduğunu görebiliyorum. Özel olarak bu isimleri sorduğunuz için bunu belirtiyorum yoksa adaylık konusunda Millet İttifakı kendi kararını kendisi verecek. Bekleyip göreceğiz ancak ben halen aday adayıyım, iddiamı koruyorum"

 

Ana adminAna admin