SİYASET
Giriş Tarihi : 24-04-2022 14:15

6’lı masa ile ilgili çarpıcı ‘böcek’ iddiası!

CHP’nin öncülüğünü yaptığı 6’lı masa bugün üçüncü kez toplanıyor. DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın ev sahibi olacağı toplantıdaki güvenlik önlemleri dikkat çekti. Uysal, DP Genel Merkezi’nde böcek taraması yaptırdı.

 6’lı masa ile ilgili çarpıcı ‘böcek’ iddiası!

Başını CHP’nin çektiği 6’lı muhalefetin bugün gerçekleşecek üçüncü randevusu sızma ve dinlemelere karşı adeta “kozmik masaya” dönüştü. Ev sahibi Gültekin Uysal “Bu masa öyle sağlam ki ne çatlar ne yıkılır" mesajı verdi.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadiyle yola çıkan CHP, İYİ Parti, SP, DP, DEVA ve Gelecek Partisi liderleri bugün Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın ev sahipliğinde buluşacak. Toplantı öncesinde DP’nin Balgat’ta bulunan genel merkezinde hareketlilik zirve yaptı.

O İDDİANIN ETKİSİ Mİ?

Hazırlıklarda titiz güvenlik önlemleri ön plana çıktı. Yeni Şafak'ın iddiasına göre bunda altı liderin 28 Şubat’ta kamuoyu ile paylaştığı güçlendirilmiş parlamenter sistem taslağının bir büyükelçiye düzeltme için gönderildiği yönündeki bilginin dışarıya sızmasının etkili olduğu ileri sürüldü.

GENEL MERKEZ KAPANDI

Önlemler çerçevesinde DP yönetimi cuma gününden pazar gününe kadar genel merkezi parti yöneticileri, çalışanları ve güvenlik personeli hariç girişe kapattı. Bunların dışında genel merkeze 6 liderin kurmayları hariç, kimsenin girişine izin verilmeyecek.

BÖCEK, JAMMER, ÖZEL GÜVENLİK

Özel bir şirket tarafından dinleme cihazlarına karşı böcek taraması yapıldığı bildirildi. Kamuoyunda sinyal kesici olarak bilinen jammer kullanımına ise basının yayın yapacağı dikkate alınarak kullanılıp kullanılmamasına toplantı saatinde karar verileceği ileri sürüldü. Parti genel başkanların korumalarının aldığı güvenlik önlemlerinin yanı sıra DP yönetiminin özel bir güvenlik firmasından da hizmet alacağı belirtiliyor.

‘BU MASA ÖYLE SAĞLAM Kİ…’

Tüm bu iddiaların yanı sıra ev sahibi Gültekin Uysal, Sözcü’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu ve “Bu masa öyle sağlam ki ne çatlar ne yıkılır. İktidar, safsata ve kara propoganda ile muhalefeti bölüp, masayı dağıtmak istiyor ama gayretleri boşuna” dedi.

Ana adminAna admin