SİYASET
Giriş Tarihi : 19-06-2022 13:15

Türk-İş Genel Başkanı Atalay ile görüşen Erdoğan'dan 'asgari ücret' mesajı

Türk-İş Genel Başkanı Atalay ile görüşen Erdoğan'dan 'asgari ücret' mesajı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergun Atalay ile görüşme gerçekleştirdi. Ardından bir açıklama yapan Atalay, Erdoğan'ın asgari ücret ile ilgili; "Ben olanların farkındayım, çalışmalarımız var" dediğini söyledi. Atalay; "Her konuyu A'dan Z'ye konuşma imkanı bulduk. Önümüzdeki günlerde bu işin taraflarıyla bir toplantı yapılacağını söyledi. Asgari ücretlinin alım gücünün düştüğünü, A'dan Z'ye anlatma imkanı bulduk" ifadelerini kullandı.

Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, AKP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Baş başa görüşme sonrası konuşan Ergun Atalay şunları söyledi:

Emeklilerin, EYT'liler, taşeronlar her konuda konuşma fırsatı bulduk. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma Bakanıyla ve işin taraflarıyla bir toplantı yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı da "Bunlarla ilgili bir çalışma yapıyoruz, önümüzdeki günlerle kamuoyuna bilgi verir sizi çağırır" dedi. Ortada bir rakam yok ama alım gücü...

Asgari ücrete her ayın 4'ünde enflasyon açıklanıyor, ocak ayını beklemeyelim diye söyledim. Biz aralık ayının dışında hiç toplamadık. Şartlar öyle bir hale getirdi ki haziranı gördüğümüzde insanların kayıpları çok arttı. Cumhurbaşkanımız "Ben olanların farkındayım" dedi. "Çalışmalarımız var" dedi.

Şimdi burada aklımdaki "Rakam 10 bin" derim öyle değil. Söylediğinle aldığın arasında bir uyum olması lazım. Asgari Ücret alan kısım, "Asgari ücret artsın ama artan tarafın kısmını devlet karşılasın" istiyor."

Ana adminAna admin